دستمزدهای نجومی بازیگران هالیوود ، پردرآمدترین بازیگران هالیوود چه کسانی هستند ؟
...

دستمزدهای نجومی بازیگران هالیوود ، پردرآمدترین بازیگران هالیوود چه کسانی هستند ؟

در این نوشته میخواهیم سری به دستمزد بهترین بازیگران هالیوود از نظر درآمد بزنیم تا بتوانیم با درآمدهای نجومی و بعضا سرسام آورشان آشنا شویم

پردرآمدترین بازیگران هالیوود در سال 2022 شامل افراد زیر بوده اند:

 1. دواین جانسون (87.5 میلیون دلار)
 2. رایان رینولدز ( 71.5 میلیون دلار)
 3. مارک والبرگ ( 58 میلیون دلار)
 4. بن آفلک (55 میلیون دلار)
 5. وین دیزل (54 میلیون دلار)
 6. لئوناردو دیکاپریو (46 میلیون دلار)
 7. تام کروز (44 میلیون دلار)
 8. ویل اسمیت (40 میلیون دلار)
 9. آنجلینا جولی (35 میلیون دلار)
 10. جنیفر لورنس (25 میلیون دلار)

لطفا توجه داشته باشید که این اعداد تخمینی هستند و ممکن است در واقع درآمد بازیگران متفاوت باشد. همچنین این فهرست تنها شامل درآمد بازیگران در سال ۲۰۲۱ میلادی است و در سال های دیگر ممکن است ترتیب و اعضای این لیست تغییر کنند.

دواین جانسون یا راک (Dwayne Johnson):

width=1280

با نام مستعار The Rock شناخته می شود. او یک بازیگر، فیلم ساز، تهیه کننده، و ستاره برنامه ورزشی است. در طول کارنامه خود، در بیش از ۱۵۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱ میلادی، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس، حدود ۸۷٫۵ میلیون دلار بود. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های مانند جنگجویان زومبی، سریع و خشن و شازام! است.

رایان رینولدز (Ryan Reynolds):

width=1280

بازیگر، فیلم ساز، و تهیه کننده کانادایی است. وی در طول کارنامه خود در بیش از ۵۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۷۱٫۵ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های ددپول، شهر چند صفحه ای و جراح کمدی هستند.

مارک والبرگ (Mark Wahlberg):

width=1280

بازیگر، فیلم ساز، و تهیه کننده آمریکایی است. وی در طول کارنامه خود در بیش از ۸۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۵۸ میلیون دلار سرمایه دارد. به طور کلی، مارک والبرگ در دنیای سینما به دلیل بازی هایش در فیلم های اکشن و جنایی شناخته شده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های سه شهر، ترانسفورمرز: سنگین ترین ساعت و راهزنان هستند.

بن افلک (Ben Affleck):

width=1280

بازیگر، فیلم ساز، و تهیه کننده آمریکایی است. وی در طول کارنامه خود در بیش از ۱۰۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۵۵ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های ارگو، جستجوگر و سندرلند هستند.

وین دیزل (Vin Diesel):

width=1280

بازیگر، فیلم ساز، و تهیه کننده آمریکایی است. وی در طول کارنامه خود در بیش از ۶۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۵۴ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های سریع و خشن، زندگی پس از مرگ و رجب هستند.مهمترین و مشهورترین آثار هر یک از این بازیگران بسیار گسترده است و در اینجا تنها چند مثال آورده شده است. همچنین لازم به ذکر است که درآمد هر کدام از این بازیگران بسیار بالاست و ممکن است در سال های دیگر تغییر کند.

لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio):

width=1280

بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است. او در طول کارنامه خود در بیش از ۳۰ فیلم بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۴۶ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های تایتانیک، چاپلین، شکارچیان رئیس و گرگ جدید هستند.

تام کروز (Tom Cruise):

width=1280

بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است. او در طول کارنامه خود در بیش از ۷۰ فیلم بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۴۴ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های بال بازی، جنگ جهانی، خطرناک و استخدام شو هستند.

ویل اسمیت (Will Smith):

width=1200

هیچکس سیلی ویل اسمیت در سال 2022 را به صورت مجری اسکار از یاد نمی برد. به عقیده بسیاری از منتقدان، او دیگر محبوبیتی نزد هوادارن فیلم و سریال ندارد. با این حال نباید آثار فرهیخته وی در دنیای سینما را به همین راحتی ها فراموش کرد. این بازیگر 54 ساله که در فیلم محمدعلی کلی توانست خود را سر زبان ها بی اندازد، در فیلم جستجوی خوشبختی در سال 2006 نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر سال شد. طبق گزارش مجله فوربس، درآمد او در طی این سال ها بیش از 40 میلیون دلار بوده است.

آنجلینا جولی (Angelina Jolie):

width=1280

آنجلینا جولی بازیگر، فیلمساز و بشر دوست آمریکایی است که تاکنون بیش از 50 اثر هنری از او به ثبت رسیده است. وی در سال های 2004 الی 2009 یکی از محبوب ترین چهره های هالیوود به شمار می رفت. اما رفته رفته به دلیل فعالی های بشردوستانه و دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان سینه نتوانست فعالیت زیادی در دنیای هنر داشته باشد. با این حال طبق گزارش مجله فوربس او تاکنون بیش از 35 میلیون دلار از بازیگری درآمد کسب کرده است که بیشتر آن را صرف برنامه های خیریه کرده است.

جنیفر لورنس (Jennifer Lawrence):

width=1280

وی یکی از مشهورترین بازیگران آمریکایی است. او در طول کارنامه خود در بیش از ۳۰ فیلم و برنامه تلویزیونی بازی کرده است. در سال ۲۰۲۱، درآمد او بر اساس گزارش مجله فوربس حدود ۲۵ میلیون دلار بوده است. برخی از آثار شناخته شده او شامل فیلم های سوزان، مردی برفی، شکارچیان بازی های قدیمی و عشق پاییزی هستند.

معیار تعیین دستمزد بازیگران هالیوود بر چه اساسی است؟

با توجه به فعالیت های گسترده و موفقیت های بازیگرانی که درباره آن ها توضیح داده شد، می توان نتیجه گرفت که هنر تئاتر و سینما در جوامع مختلف جهان همچنان به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های هنری شناخته می شود و هنرمندانی که در این رشته فعالیت می کنند می توانند به عنوان یکی از پردرآمدترین افراد جوامع خود شناخته شوند.

با این حال، معیارهای تعیین دستمزد بازیگران هالیوود بر اساس چندین عامل مختلف است، از جمله:

 • شهرت و موفقیت بازیگر: بازیگرانی که در طول کارنامه شان در فیلم های پرفروش و محبوبی بازی کرده اند و شهرتی برای خود دست یافته اند، معمولاً دستمزد بیشتری دریافت می کنند.
 • بودجه فیلم: در فیلم هایی که بودجه بالایی دارند، هزینه پرداخت به بازیگران هم بیشتر است.
 • نقش بازیگر در فیلم: بازیگرانی که نقش اصلی در فیلم دارند معمولاً دستمزد بیشتری دریافت می کنند. همچنین بازیگرانی که نقشهایی با چالش بیشتری در فیلم دارند، همچنین معمولاً به اندازه بیشتری پرداخت می شوند.
 • قرارداد بازیگر با شرکت تولید کننده: شرکت های تولید کننده فیلم با بازیگران قرارداد می بندند که شامل مواردی مانند دستمزد، تعداد روزهای کاری، درآمد از فروش فیلم و سایر موارد می شود.
 • جنسیت بازیگر: در گذشته، بازیگران مرد بیشتر از زنان درآمد بیشتری دریافت می کردند، اما این روزها تلاش برای برابری جنسیتی در دستمزدهای بازیگران انجام می شود و بسیاری از زنان بازیگر هم به عنوان پردرآمدترین بازیگران هالیوود شناخته می شوند.

و در نهایت با توجه به عوامل فوق، دستمزد بازیگران هالیوود می تواند بسیار گوناگون باشد

به وب سایت 8box.ir خوش آمدید! ما در اینجا به بررسی موضوعات مختلفی مانند تکنولوژی، سفر و گردشگری، سینما و دکوراسیون می پردازیم. 8box.ir در مهر ماه سال ۱۳۹۸ تاسیس شده و از آن زمان به بررسی موضوعات مختلف و ارائه آخرین اخبار و تحلیل‌ها در این زمینه‌ها می‌پردازد. امیدواریم که از مطالب ما لذت ببرید