ساعت رسمی

جمعه، 04 خرداد 1403( 1403/03/04)

تاریخ امروز

Friday، ٢٤ May ٢٠٢٤ (٢٠٢٤/٠٥/٢٤)

تاریخ میلادی

الجمعة، ١٥ ذیقعده ١٤٤٥(١٤٤٥/١١/١٥)

تاریخ قمری

تاریخ امروز ، امروز چندمه

ابزار اعلام تاریخ وب سایت 8box.ir ابزاری است که می توانید از آن برای پی بردن به تاریخ امروزاستفاده کنید. اگر مشغله های زندگی آن قدر درگیرتان کرده که حتی یادتان می رود که امروز چندمه، این ابزار به کمکتان خواهد آمد. در ادامه با برخی از ویژگی های ابزار ما آشنا میشوید


کار این ابزار

ابزار اعلام تاریخ وب سایت 8box.ir تاریخ دقیق امروز را به شما خواهد گفت. این ابزار چند ویژگی دیگر هم دارد که به ترتیب به آن اشاره می کنیم :


تاریخ امروز

تاریخ رسمی کشورما، ایران، بر مبنای گاه شماری هجری خورشیدی است . گاه شماری در کشورما به دو بخش قبل از ورود اسلام و بعد از ورود اسلام تقسیم می شود . قبل از ورود اسلام تقویم باستانی خورشیدی رواج داشته و بعد از ورود اسلام به تدریج گاه شماری قمری هم به تقویم ما ورود پیدا می کند .

تاریخچه تقویم خورشیدی فعلی ما به زمان سلطان ملک شاه سلجوقی بازمی گردد. علم و نبوغ خیام این گاهشماری را در آن دوران شکل داد. گاه شماری خورشیدی یکی از دقیق ترین گاه شماری های فعلی جهان است.


jhvdo

شاید در نگاه اول این کلمه ، مخفف یک کلمه انگلیسی به نظر برسد. اما اگر حروف jhvdo را بر روی کیورد فارسی به هم وصل کنید به کلمه تاریخ می رسید. در واقع اگر یادتان برود کیورد را فارسی کنید و سپس تاریخ را جست و جو کنید این کلمه را میبینید. اما جالب است که با این وجود، گوگل بر اساس موقعیت جغرافیایی شما منظور شما را می فهمد و همان تاریخ امروز را به شما نشان خواهد داد.


تاریخ میلادی امروز

اگر نیاز دارید که بدانید امروز معادل با چه تاریخی در تقویم میلادی است، به جای درستی آمدید. شما میتوانید تاریخ میلادی امروز را نیز در این صفحه مشاهده کنید.


تاریخ قمری امروز

همچنین در صورتی که نیاز دارید تاریخ قمری امروز را هم بدانید میتوانید باز هم به قسمت بالا مراجعه کرده و از این ابزارکاربردی استفاده کنید .


اعلام ساعت رسمی کشور

کشور ایران برخلاف کشورهایی مثل استرالیا ، روسیه و مکزیک و ... که دارای چندین ساعت رسمی هستند، تنها یک ساعت رسمی دارد که گاهی به آن ساعت رسمی تهران نیز گفته می شود. ساعت رسمی کشور در لحظه ی کنونی را می توانید در ابتدای صفحه ببینید.


معرفی دیگر ابزارهای 8 باکس

در نظر داشته باشید که ابزار معرفی شده در این بخش تنها ابزار موجود در این سایت نمی باشد. اگر کمی به بالا اسکرول کنید، در سطر ابتدایی این صفحه دیگر ابزارهای موجود در این سایت را خواهید دید.

فرض کنید نیاز به تبدیل تاریخ شمسی به میلادی دارید، هرچند با استفاده از ابزار تاریخ امروز موجود در این صفحه می توانید تاریخ میلادی امروز را ببینید، اما اگر بخواهید تاریخ روز دیگری را به میلادی داشته باشید، تاریخ امروز دیگر به کارتان نخواهد آمد. ابزار دیگری برای انجام این کار نوشته شده است که می توانید در همان منوی بالای صفحه آن را ببینید و آن را امتحان کنید.

در کنار ابزار فوق، ابزار دیگری را می بینید که با استفاده از آن می توانید واحدهای مختلف فیزیکی را به هم تبدیل کنید. حتما می دانید که تبدیل کردن کمیت های مختلف از واحدی به واحد دیگر نیازمند کمی محاسبات است و البته کمی حافظه! بالاخره برای آن که بدانید ده هکتار چند مترمربع می شود، باید از قبل بدانید یک هکتار چند متر مربع است، تا بتوانید محاسبات را انجام دهید. خلاصه اگر در تبدیل فوت به متر مانده اید، یا می خواهید بدانید یک گالن نفت برنت چند متر مکعب می شود، این ابزار به دردتان خواهد خورد.

اما ابزار دیگر، یعنی پنجمین ابزار سن شما را محاسبه می کند. البته که حتماَ خودتان می دانید چند سالتان است اما این ابزار فقط به شما نمی گوید که چند سالتان است بلکه به شما خواهد گفت که دقیقاَ در همین روز چند سال و چند ماه و چند روز است که از تولدتان گذشته است. نه تنها سن دقیق خود را با استفاده از این ابزار می توانید محاسبه کنید بلکه مدت زمان گذشته شده از یک رویداد خاص را نیز می توانید با چنین ابزاری به دست آورید.


راهنمای ابزار :

این ابزار دارای پیچیدگی فنی خاصی نیست و شما میتوانید به راحتی با آمدن به این صفحه از امکانات این ابزار که شامل : اعلام تاریخ ، اعلام ساعت ، اعلام تاریخ میلادی و اعلام تارخ قمری میباشد استفاده کنید.


ترتیب بروزرسانی :

بروزرسانی 1 :

اضافه کردن تاریخ فردا و تاریخ دیروز (این ویژگی در حال برنامه نویسی میباشد و به زودی به این ابزار اضافه میشود )